26.06.2026 14:10
КП «Білгород-Дністровськводоканал» про стан водопостачання в громаді
26 червня головний інженер КП «Білгород-Дністровськводоканал» Вадим Кучер провів оперативний брифінг для представників місцевих засобів масової інформації, під час якого поінформував про поточний стан системи водопостачання Білгород-Дністровської міської територіальної громади та причини тимчасових обмежень у подачі води окремим споживачам.
За словами Вадима Кучера, станом на сьогодні всі насосні станції підприємства працюють у штатному режимі. Насосне та електротехнічне обладнання є справним і забезпечує безперебійну роботу виробничих об'єктів.
Разом із тим, у зв'язку зі значним сезонним навантаженням підприємство змушене застосовувати періодичні відключення водопостачання для абонентів насосних станцій «Південна» та «Північна». Найскладніша ситуація наразі спостерігається в зоні обслуговування насосної станції «Північна».
Основною причиною такого стану є різке сезонне зростання споживання води, характерне для літнього періоду. Через тривалу відсутність опадів значно збільшилися обсяги використання води для поливу присадибних ділянок у приватному секторі, що суттєво підвищило навантаження на систему водопостачання.
Додатковим фактором стали почастішання аварійних відключень електропостачання, які відбуваються на насосній станції «Північна». Такі перебої унеможливлюють своєчасне та повноцінне наповнення резервуарів чистої води, через що підприємство дедалі частіше змушене використовувати резервні джерела живлення – генераторне обладнання.
Крім того, існуючих потужностей артезіанських свердловин уже недостатньо для забезпечення потреб громади в умовах максимального водоспоживання. Як зазначив головний інженер підприємства, понад два роки не проводилися роботи з будівництва нових свердловин, що також негативно позначається на можливості накопичувати необхідні запаси води.
У сукупності ці фактори змушують КП «Білгород-Дністровськводоканал» тимчасово обмежувати водопостачання окремим категоріям абонентів для забезпечення наповнення резервуарів та стабілізації роботи системи.
Для нормалізації ситуації підприємством здійснюється комплекс організаційних і технічних заходів. Зокрема, проводиться регулювання водопостачання шляхом вирівнювання тиску між насосними станціями «Північна» та «Південна», оптимізуються режими роботи насосного обладнання, постійно контролюється рівень води у резервуарах чистої води.
Також фахівці підприємства регулярно проводять моніторинг мереж, виявлення та ліквідацію прихованих витоків води, локалізують і усувають аварійні пошкодження на водопровідних мережах. Усі ці заходи спрямовані на підтримання необхідного запасу води, стабільну роботу системи водопостачання та недопущення спорожнення резервуарів.
КП «Білгород-Дністровськводоканал» звертається до мешканців громади з проханням із розумінням поставитися до тимчасових незручностей, завчасно планувати використання води, створити мінімальний необхідний запас для побутових потреб та максимально ощадливо використовувати водні ресурси.
Підприємство продовжує працювати у посиленому режимі та вживати всіх можливих заходів для стабілізації водопостачання в Білгород-Дністровській міській територіальній громаді.
Поділитись
Дізнайтеся також
Усі новини