10.07.2025 14:47
Дистанційне навчання у 2025/2026 навчальному році у закладах освіти Білгорода-Дністровського

Управління освіти Білгород-Дністровської міської ради інформує про дистанційну форму навчання з 2025/2026 навчального року для здобувачів освіти, що тимчасово живуть за кордоном і навчаються, але бажають здобути українську освіту.
Аби розвантажити українських учнів, які перебувають за кордоном та поєднують навчання у двох школах, Міністерство освіти і науки України затвердило типову освітню програму, яка передбачає вивчення предметів українознавчого компонента.
Українознавчий компонент - це скорочена освітня програма для українських школярів, які тимчасово живуть за кордоном.
Освітня програма дозволяє дітям:
зменшити навантаження до 5-8 годин на тиждень;
продовжити здобувати українську освіту дистанційно;
водночас навчатися очно у місцевій школі.
До українознавчого компоненту входять лише ті предмети, яких немає в іноземних школах:
українська мова;
українська література;
історія України;
географія;
основи правознавства;
Захист України.
Міністерство освіти і науки України створило шкалу переведення оцінок для визначеного переліку країн, де проживають українські школярі.
Це рішення допомагає дітям залишатися частиною української освіти – без перевантаження та без втрати зв’язку з Україною.
У місті Білгороді-Дністровському відкрито два заклади загальної середньої освіти, згідно з наказом Міністерства освіти і науки України, які будуть надавати дистанційне навчання:
Гімназія №3 міста Білгорода-Дністровського Одеської області;
Ліцей «Лідер» міста Білгорода-Дністровського Одеської області.
Обрати заклад з українознавчим компонентом можна за посиланням: https://ukrainian.studies.mon.gov.ua/#ukr-component
Яка процедура зарахування учнів до дистанційних класів з українознавчим компонентом?
1. Батькам або іншим законним представникам учня/ учениці потрібно звернутися до закладу освіти з переліку, який разом із контактами вказаний на сайті МОН.
2. Для зарахування потрібно написати звернення (запит) до закладу освіти, куди хочуть зараховувати дитину. Його складають у довільній формі. Також дозволено надсилати скановані копії електронною поштою.
3. Керівник закладу освіти впродовж п’яти робочих днів із дати надходження такого звернення (запиту) має надати заявнику письмову відповідь (зокрема й через надсилання її сканованої копії на електронну пошту заявника) про наявність чи відсутність вільних місць у певному класі та можливість чи неможливість зарахувати дитину до цього класу.
4. У письмовому підтвердженні можливості (або неможливості) зарахувати дитину має бути вказаний кінцевий термін для подання заяви про переведення та особової справи учня/учениці.
5. До закладу освіти, з якого переводиться учень/учениця, подають:
- заяву про переведення;
- письмове підтвердження або його скановану копію з іншого закладу освіти про можливість зарахування до нього відповідного учня / учениці.
6. Упродовж одного робочого дня з дня отримання цих документів керівник закладу освіти зобов’язаний видати наказ про відрахування учня / учениці для переведення до іншого закладу освіти та видати особову справу дитини.
7. Упродовж п’яти робочих днів із дня отримання від закладу освіти цих документів учень/учениця чи один із його/її батьків має подати до закладу освіти, до якого переводиться дитина:
заяву про зарахування;
особову справу учня.
8. У такому випадку наказ про зарахування учня/учениці до закладу освіти має бути видано впродовж одного робочого дня з дня отримання документів.
За всіма іншими запитаннями звертайтесь до вищезазначених закладів міста та за посиланням: https://mon.gov.ua/events/ukrainoznavchyi-komponent-dlia-ditei-za-kordonom
Ми чекаємо на вас!
Поділитись
Дізнайтеся також
02/07/2025
До уваги здобувачів освіти!
01/07/2025
Онлайн-виставка до Дня Конституції в Білгород-Дністровському міському центрі дитячої творчості
30/06/2025
Фактичні видатки по закладах освіти
Усі новини