Логотип

Білгород-Дністровська міська територіальна громада

Одеська область, Білгород-Дністровський район

15.04.2025 14:59

50 років бібліотечній мережі відзначили в місті Білгороді-Дністровському

7c4d2fa9-4aee-4fc3-ae64-48b8e79dc50c.jpg

Ювілей – це не тільки свято, але й привід, щоб озирнутися назад, зрозуміти і оцінити досвід попередників, спрогнозувати прийдешнє, а ще своєрідна форма створення позитивного іміджу, формування надійної репутації серед широкої громадськості.

Відзначаючи такий величний ювілей, були запрошені ветерани бібліотеки та ті, хто і сьогодні працює на бібліотечній ниві: популяризують книги, обслуговують користувачів, створюють бібліотечні фонди, організовують роботу бібліотечних просторів. В заході взяли участь секретар міської ради Олександр Скалозуб та начальник відділу культури Ніна Швачка, які вручили Грамоти кращим працівникам бібліотеки та цінні подарунки установам.

За значний історичний проміжок часу відбулося надзвичайно багато змін. Бібліотечна мережа набула статусу комунальної установи, до якої увійшли бібліотеки-філії; докорінно оновлюється книжковий фонд завдяки бібліотечним грантам та коштам з місцевого бюджету. В роботу запроваджено новітні інформаційні і комп’ютерні технології, які виконують функцію інформаційного порталу через соціальні сторінки, блоги, офіційний сайт міста.

За останні роки бібліотеки міста повністю переформатувалися, набули нового статусу, стали відкритими безкоштовними творчими просторами з майстер-класами. При переформуванні бібліотечного простору не забуваємо і про комфортність умов для роботи: деякі приміщення поступово оснащуються кондиціонерами, зручними новими меблями, комп’ютерною технікою, необхідною для організації технологічних процесів. Звичайно, у наші нелегкі часи дуже важко раптово зробити бібліотеки ідеальними в усіх відношеннях: хочеться, щоб був широкий репертуар сучасної української літератури, електронних джерел інформації, діяла розвинута локальна мережа, ефективно функціонували системи пожежної безпеки, охорони, зберігання книжкових фондів, забезпечувалося безбар’єрне середовище для всіх категорій читачів, обслуговуванням займався високопрофесійний персонал, готовий сприймати інновації.

Протягом останніх років запроваджено більше 20-ти бібліотечних проєктів, які з успіхом розвиваються:

- в усіх бібліотеках діють Хаби цифрової освіти;

- в Публічній бібліотеці працює жіночий простір «Аура натхнення» для ВПО та місцевих мешканок;

- у відділі обслуговування дітей та юнацтва Публічної бібліотеки щонеділі збираються діти та молодь на гурток «Про Арт» з різноманітними майстер-класами на чолі з волонтерами;

- щотижня в бібліотеці-філії ім. Лесі Українки діють інформаційні проєкти «Цікава книга в бібліотеці» та «Історія міста на сторінках газети» спільно з медіа-компанією «Наше місто»; Book-проєкт «Модна читанка»;

- в бібліотеці-філії ім. І. Нечуя-Левицького організовано роботу українського розмовного клубу «Мовна скарбниця»; діє молодіжний творчий простір «Фото-відео студія та енергонезалежний коворкінг»; «Міський центр громадянських прав»;

- в бібліотеці-філії ім. М. Кропивницького працює гурток по рукоділлю «Зустрічі від душі»;

- працівники бібліотек тісно співпрацюють з Білгород-Дністровським територіальним центром соціального обслуговування в рамках роботи «Культурно-мистецького факультету», який започатковано для підопічних, також співпрацюють з міськими гімназіями, ліцеями, коледжами.

А ще Бібліотеки міста під час повномасштабного вторгнення стали Пунктами незламності.

«Я вдячна співробітникам бібліотечної мережі, які залишаються відданими своїй праці, своїй професійній справі. Дякую керівнику міського відділу культури Ніні Швачці та Білгород-Дністровській міській раді за розуміння та підтримку! Тримаймося, віримо і чекаємо на Перемогу!» - підкреслила в своїй промові директор Алла Уманець.