Логотип

Білгород-Дністровська міська територіальна громада

Одеська область, Білгород-Дністровський район

24.03.2025 15:53

Бесіда: «Насилля в сім’ї як соціальна проблема»

d0890e99-42cd-4bf9-89a3-cd9a5c6b33eb.jpg

Домашнє насилля в Україні залишається серйозною проблемою, яка охоплює фізичне, сексуальне, психологічне та економічне. Україна активно працює над вирішенням цієї проблеми. У 2022 році Верховна Рада ратифікувала Стамбульську конвенцію, яка передбачає кримінальну відповідальність за насильство щодо жінок та чоловіків. Також діє Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який визнає основні напрямки державної політики у цій сфері.

З метою інформування клієнтів пробації про види насилля, причини та наслідки їх скоєння, а також пошук ресурсів для подолання цього негативного явища, 20 березня 2025 року заступником начальника Білгород-Дністровського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області Альоною Боболєвою спільно з старшим інспектором ювенальної превенції відділу поліції Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області капітаном поліції Кариною Афанасенковою проведена профілактично – попереджувальна бесіда на тему: «Насилля в сім’ї як соціальна проблема» для осіб міра покарання, яких не пов’язана з позбавленням волі.

Заступник начальника уповноваженого органу з питань пробації теоретично обґрунтувала для суб’єктів пробації сутність насильства, проінформувала про його види та форми прояву, а також модератором Ольгою Городецькою продемонстровано нову документальну стрічку з колекції Мережі DOCU/CLUB «Булер», режисером якого є лауреат нагород фестивалю Санденс та «Еммі» Лі Гірш.

Представник районного відділу поліції розповів присутнім про терміновий заборонний та обмежувальний припис стосовно кривдника та направлення його на проходження програми для кривдників. Наголосила на тому, що поліція має право виносити Терміновий заборонний припис після оцінки рівня загрози жертві. Такий припис ізолює жертву від кривдника та забороняє йому наближатися чи спілкуватися з нею. Крім того, акцентував увагу на те, що кривдник може бути притягнутий не лише до адміністративної відповідальності,  але  і до кримінальної відповідальності за умисне систематичне вчинення домашнього насильства.

Наприкінці заходу Альона Боболєва та Карина Афанасенкова підвели підсумки роботи: якщо ви стали жертвою домашнього насилля, не зволікайте, зверніться за допомогою. Ви має право на захист і підтримку. Домашнє насильство – це злочин, і кривдник повинен нести відповідальність. Пам’ятайте, що звернення за допомогою – це перший крок до припинення насильства. А також наголосили, що в Україні існує кілька організацій, які надають допомогу постраждалим від домашнього насилля:

  • Національна поліція України - 102;
  • Національна гаряча лінія з питань запобігання домашньому насильству – 15-47;
  • Урядовий кол-центр для постраждалих від домашнього насильства – 15-47, 0-800-500-335;
  • Місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Захід пройшов у невимушеній атмосфері. В процесі роботи відбувся конструктивний зворотний зв'язок  з підобліковими, які поділились своїми думками та висновками.