Логотип

Білгород-Дністровська міська територіальна громада

Одеська область, Білгород-Дністровський район

29.01.2025 14:45

Результати опитування щодо оцінки якості соціальних послуг

5013c528-4837-408f-81bb-89cf4c8ee892.jpg

 

Опитування мешканців міста Білгорода-Дністровського щодо оцінки якості соціальних послуг у Білгород-Дністровській міській територіальній громаді проводилось з 14.01.2025 року по 24.01.2025 року, в рамках актуалізації Стратегії розвитку Білгород-Дністровської міської територіальної громади до 2028 року за підтримки ініціативи «Інклюзивне відновлення за лідерства громад» (CLIR) проєкту «Супровід Урядових реформ в Україні» (SURGe), що фінансується Урядом Канади та впроваджується компанією Alinea International.

Дане опитування є формою участі містян в системі забезпечення якості надання соціальних послуг. Метою опитування був збір інформації та  виявлення частки мешканців, задоволених якістю соціальних послуг. Опитування проводилося шляхом online-анкетування анонімно та на добровільних засадах.

В опитуванні взяли участь 98 осіб, що становить 0,21 % від загальної чисельності населення.

Більшість опитуваних – 43,3%, віком від 41-60 років, 34,0%, віком 26-40 років, це вік працездатного населення міста та 19,6% віком 60+ років.

68,0% респондентів з вищою освітою, професійно-технічна освіта у 19,6%; 9,3 % з середньою освітою.

92,8% постійно проживають у Білгород-Дністровській міській територіальній громаді.

Щодо питання про основний соціальний статус більшість опитуваних – 55,7 % працевлаштовані особи, 9,3% - безробітні, 10,3% - багатодітні батьки, пенсіонери – 20,6%; 8,2% - особи з інвалідністю та 3,1% - ВПО.

Оцінюючи якість соціальних послуг, опитувані розділились: 45,4% тих, які нейтрально відносяться до якості соціальних послуг, задоволені послугами 17,5%; 19,6% - не задоволені, а 13,4% - дуже не задоволені якістю соціальних послуг. Це свідчить про необхідність збільшення рівня якості надання соціальних послуг.

Впродовж останнього року серед осіб, які взяли участь у опитуванні, найбільш популярними у користуванні були медичні послуги – 72,2%, житлово-комунальні – 64,9%, освітні – 33,0 %.

Серед запропонованих аспектів соціальних послуг найбільші вподобання серед респондентів отримав аспект доступності (місце, час роботи) – 46,4%, 17,5 % відмітили компетентність персоналу, а 13.4 % якість обслуговування.

Збільшення фінансування соціальних програм набрало 60,8 % серед респондентів у питанні «Що, на вашу думку, слід покращити в соціальних послугах міста?», 44,3 % бачать покращення через підвищення кваліфікації персоналу, 39.2 % бажають скоротити час очікування. Покращення, шляхом збільшення доступності послуг для різних категорій населення, очікують 37.1. % опитуваних.

Щодо показника обізнаності населення про те, як отримати соціальні послуги в місті, більшість голосів розділилися на три майже однакові по кількості голосів категорії. 35,1 % опитуваних вважають, що необхідно більше інформувати мешканців громади про те, як отримати соціальні послуги, 29,9 % знають добре, 27,8 % - частково і лише 7,2 % не знають. Отже ці дані вказують на те, що все ж необхідно більше інформації, в тому числі в засобах масової інформації про те, як і де отримати соціальні послуги в місті.

Додаткові коментарі або пропозиції від осіб, що пройшли опитування (стилістика учасників опитування збережена):

  1. Більше інформації про життя громади.
  2. Виведіть крис, на Парковій,4.
  3. Дуже дорогі коммунальні послуги по відношенню до зарплат.
  4. Допомога особам з інвалідністю.
  5. Більше треба інформації для людей в якій ситуації куди йти, бо особливо молодь не орієнтуватися в питаннях які органи чим займаються.
  6. Щоб депутати міськоі ради частіше зустрічалися зі своіми виборцями, особливо в приватному секторі.
  7. Працівникам цих сфер потрібно з повагою відноситись до людей, незалежно від їх статусу.
  8. Не виконуєте свої обов'язки по закону про місцеве самоврядування ст.30 п.5. Повне забезпечення населения всім необхідним.
  9. Покращити роботу ЖЕО, прибирання і покос трави біля будинків, добра якість води, разібратися керівництву міста зі сплатою за світло, за ті будинки, де немає тепла, тариф 4,32, набігає 1000 кв. за місяць, платимо за світло 4320, пенсія 4100 грн., як платити інші послуги, заходимо в борги, як жити, будь-ласка вирішіть це питання, раніше ми мали пільги, чому зараз все змінилось, хто нам допоможе в цьому питанні. Я пишу за дім по вул. Оде ський шлях 15, дякую.
  10. Неякісні послуги ЖКГ.
  11. Треба зробити більш доступними комунальні послуги хоча би для незахищених прошарків населення хоча би пенсіонерам і людям літнього віку, особливо тим хто живе один без дітей одинокий, люди просто не мають гроші на те щоб платити звичайну комуналку!
  12. Є питання щодо цін на комунальні послуги, чому ціни вище ніж в Одесі? Якщо рівень зарплат не співпадає з зарплатою в Одесі? Чи нормально в такий тяжкий час для людей і країни так «роздягати» людей?
  13. Не зрозуміло взагалі як отримати послуги. Я є інвалід 1 групи, але послуги з центру не отримували.
  14. Якість соціальних послуг прямо пропорційно залежить від фахівців. Керують цією галуззю у місті неосвічені хами і хапуги.
  15. Покращити якість комунальних послуг.
  16. До кінця війни не підвищувати комунальні платежі.

Щиро дякуємо за громадську позицію та активність у житті громади тим мешканцям громади, які взяли участь в опитуванні щодо оцінки соціальних послуг у Білгород-Дністровській міській територіальній громаді. Ваші пропозиції та зауваження будуть розглянуті з метою вдосконалення надання соціальних послуг.